DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

A viete ako sa to prevalilo? (problémy na Finančnej správe SR pozn.) Že jedna z pracovníčok Finančnej správy nabrala tú odvahu a riskovala možno aj stratu zamestnania, nabrala tú odvahu, že prišla na zasadnutie Finančného výboru, požiadala o slovo, ktoré som jej udelil a tam priamo na tom výbore popísala tie veci a vtedy tá časovaná bomba vybuchla.

Peter Kažimír vs. Jozef Kollár - 16.04.2012
Pravda

Práve 14. februára 2012 vystúpil Jozef Kollár s podozrením, že nový daňový systém sa nachádza na pokraji kolapsu. Odôvodňoval to tým, že od začiatku roka prichádzali negatívne informácie od účtovníckych firiem, ale aj od zamestnancov daňových úradov, že tento systém funguje iba čiastočne alebo vôbec a obávajú sa zodpovednosti za hmotné škody, ktoré môžu vzniknúť, keďže mnohé činnosti musia spracovávať ručne.


Na tieto tvrdenia sa však Ministerstvo financií odvolávalo, že ide  o kampaň pôvodného dodávateľa informačných systémov pre daňovú správu, ktorý prišiel o zákazky.  

Po tomto vyjadrení oboch strán Jozef Kollár zvolal mimoriadne zasadnutie Národnej rady SR. (Zdroj: SITA)

Je pravda, že s problémom prvýkrát vystúpil Jozef Kollár, a to na podnet sťažnosti daňového úradu v Bratislave, avšak tieto vyjadrenia ešte neboli považované za adekvátne pravdivé a "časovaná bomba vybuchla" neskôr. Z tohto dôvodu výrok považujeme za pravdivý. 

Dátum zverejnenia analýzy: 15.04.2012
success
error