Prvá časť výroku je pravdivá. SaS sa nemohla spomínať v Gorile, keďže v rokoch 2005 - 2006, keď spis Gorila vznikal ešte tento politický subjekt neexistoval.
Národná rada SR v roku 2010, po tom čo schválila pristúpenie Slovenska k tzv. dočasnému eurovalu, následne odmietla poskytnúť pomoc Grécku ako jediná krajina eurozóny. V tomto prípade hlasovala proti pôžičke drvivá väčšina poslancov - až 140 z prítomných 142.
23. júna 2011 minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) a predstavitelia strany Sloboda a Solidarita na rokovaní vlády nepodporili navýšenie už existujúceho eurovalu a odmietli aj vytvorenie nového - trvalého eurovalu (Európskeho stabilizačného mechanizmu). 11. októbra 2011 sa potom hlasovalo o eurovale v parlamente a po spojení hlasovania s dôverou vlády táto padla po tom, čo jej nebola vyslovená dôvera poslancami za Smer, SNS a SaS. Euroval bol následne prijatý s pomocou poslancov za Smer. Podľa hlasovania jednotlivých poslaneckých klubov je zrejmé, že strana SaS prejavila svoj nesúhlas neprítomnosťou svojich poslancov na hlasovaní. Proti (a to rovnako kvôli principiálnemu nesúhlasu s eurovalom) hlasovali aj poslanci SNS. Ján Slota navyše tvrdí, že SNS euroval nikdy nepodporí a že fakt, že je euroval megapodvod, SNS povedala prvá.
Výrok hodnotíme ako nepravdivý. Z uvedeného vyplýva, že SaS nie je jediná strana, ktorá principiálne odmieta pôžičku Grécku.