DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

Váš predseda Robert Fico, ktorý ako jediný z aktívnych politikov na Slovensku mal byť v spomínanom byte na Vazovovej sa do dnešného dňa jednoznačne nevyjadril v odpovedi na otázku, boli ste alebo neboli ste s pánom Haščákom v byte na Vazovovej. Do dnešného dňa sme sa nedozvedeli odpoveď.

Ivan Mikloš, Jozef Kollár, Peter Kažimír - 27.02.2012
Pravda

Róbert Fico doteraz na otázku či v konšpiračnom byte bol alebo nie neodpovedal. Otázka mu bola už viackrát položená aj v politických reláciách. Odpoveď na túto otázku však bola vždy rovnaká, resp. žiadna.

"Ja sa tejto téme nevyhýbam. Ak by sa potvrdilo, že niečo na tomto spise je pravdivé, tak si prečítajte, čo sú tam popísané za hrôzostrašné veci, ale čo to má spoločné so Smerom? Do tohto nás nezaťahujte."

Podľa dokumentu Gorila R. Fico osobne navštívil konšpiračný byt na Vazovovej ulici, kde sa mal stretnúť so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom a po príchode si mal vypýtať na pitie Colu.

Na tlačovej konferencii z 24. januára 2012 sa R. Fico vyjadril nasledovne: " Ak by aj bolo pravdou, čo je napísané v údajnom spise SIS Gorila, tak pitie Coly nie je trestným činom."

Dátum zverejnenia analýzy: 26.02.2012
success
error