DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Peter Kažimír

SMER-SD

Predstavitelia SaS, Richard Sulík, 100 krát tvrdil, že stojí za Ivetou Radičovou, vyznali ste jej lásku až za hrob a tu sa proste z nejakej nahrávky dozvedáme o tom, že ste pripúšťali výmenu Ivety Radičovej za tu sediaceho Ivana Mikloša,

Ivan Mikloš, Jozef Kollár, Peter Kažimír - 27.02.2012
Pravda

Skutočnosť, že SaS a R. Sulík stáli za I. Radičovou vyplývaj aj z vyjadrenia R. Sulíka počas rozpravy v NR SR k návrhu na vyslovenie nedôvery I. Radičovej (13. september 2012) kde sa v prospech I. Radičovej vyjadril jednoznačne.

„SaS samozrejme stojí za Ivetou Radičovou, s Ivetou Radičovou sme išli do vlády a budeme vládnuť v tomto volebnom období len s ňou,“ vyhlásil Sulík.

Na rozdiel od tohto vyjadrenia, vo videozázname zo stretnutia R. Sulíka a M. Kočnera, R. Sulík uvádza, že by skôr podporil vládu na čele s I. Miklošom.
 

"Bol som oslovený pár mesiacov dozadu, povedzme dva, že čo by som povedal na takú alternatívu. Hovorím, že keby tam bol Mikloš, myslím, že lepšie by sa vládlo. Taká nová vláda bude musieť dostať podporu, teda či by dostala podporu od SaS. Som povedal samozrejme," hovorí R. Sulík na videozázname M.Kočnerovi.

Následne sa R. Sulík sťažuje M. Kočnerovi, že Radičová nemá vyhranené názory a často ich mení, hovorí o nej, že je "volatílna". Ako príklad spomenul rozhodovanie o zvýšení sadzby dane z pridanej dohody. "Behom jedného dňa zmenila päťkrát názor. Prvý názor mala, že zvýšiť, nezvýšiť, zvýšiť, ešte raz sa mi ju podarilo otočiť, nezvýšiť. A potom keď sme sa vrátili, zas to kádeháci zvrtli. "

Dátum zverejnenia analýzy: 26.02.2012
success
error