DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

Richard Sulík je skutočne čestným človekom. Pretože ani v prepisoch sms-iek, ani v prepisoch telefonických rozhovoroch, ale ani v tých spomínaných video záznamoch, nenájdete jednu vec, ktorá by zakladala nejakú trestnoprávnu zodpovednosť. Že by Richard Sulík bol býval ponúkal niečo Mariánovi Kočnerovi a aby bol prijímal niečo od Mariána Kočnera,

Ivan Mikloš, Jozef Kollár, Peter Kažimír - 27.02.2012
Pravda

V spise Sasanke sa o  finančnej odmene a ani o korupcii v spojení s R. Sulíkom nehovorí. Podstatou tejto kauzy je komunikácia R. Sulíka a M. Kočnera v čase od 8. septembra 2010 do 5. decembra 2010. R. Sulík sa snažil tiež zistiť tzv. zradcov, ktorí mali hlasovať v rozpore s dohodou v koalícii o kandidátovi GP a možným korumpovaním niektorých iných poslancov.

Ako uvádza denník Pravda spis Sasanka obsahuje prepisy esemesiek Richarda Sulíka s podnikateľom Kočnerom, ktoré sa týkajú najmä vtedy prebiehajúcej voľby generálneho prokurátora. Richard Sulík poskytoval počas tejto komunikácie Kočnerovi mená jednotlivých kandidátov na post generálneho prokurátora a taktiež Kočnera informoval o výsledku voľby generálneho prokurátora. 

Z uvedeného teda vyplýva, že v prepisoch SMS a vo videozáznamoch sa nenachádzajú veci, ktoré by súviseli s korupciou R. Sulíka. Nakoľko niečo zo Sasanky zakladá trestnoprávnu zodpovednosť je na posúdení relevantných orgánov. Nehodnotíme ani súd J. Kollára, že R. Sulík je "čestný človek".

Dátum zverejnenia analýzy: 26.02.2012
success
error