DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

...nemal najmenší problém priznať (Richard Sulík pozn.), že Mariána Kočnera pozná, že ich zoznámil v roku 2008 pán Počiatek, vtedajší minister financií a všetko priznáva, aj to, že sa s ním stretával.

Ivan Mikloš, Jozef Kollár, Peter Kažimír - 27.02.2012
Pravda

Podľa TASR Richard Sulík priznal, že Kočnera pozná, ale nie je to jeho kamarát a už sa s ním nestretáva. Taktiež uviedol, že s Kočnerom ho zoznámil Ján Počiatek zo Smeru v roku 2006. Takto to tvrdí R. Sulík a táto časť výroku je pravdivá.

Je potrebné dodať, že faktická časť výroku, že Sulík sa spoznal s Kočnerom cez Počiatka overiteľná nie je. Jednotlivý aktéri sa k tomu  vyjadrujú nasledovne.

Počiatek tvrdí, že si na to nepamätá, potvrdil však, že sa s Kočnerom pozná: „Málo sa stretávame, občas na Donovaloch, keďže má hotel. Donovaly sú malé.“

Na tlačovej konferencii, ktorú zvolal samotný M. Kočner 28. februára 2012 sa k tomu ako spoznal R. Sulíka vyjadril nasledovne (cca od 7:30min. záznamu Ta3):
Pán Sulík tvrdí, že ho požiadal pán Počiatek, že ho dokonca niekoľkokrát žiadal, aby sa so mnou stretol. Opäť musím povedať, že ja si to takto nepamätám....Nepamätám si samozrejme už dnes, pretože je to skoro 5 rokov kto mi dal číslo na Richarda Sulíka. Proste od niekadiaľ som ho mal. Zavolal som mu. Predstavil som sa mu. Povedal kto som, čo som a požiadal som ho o stretnutie. Uskutočnili sa, myslím, 2 alebo 3 stretnutia, bolo to pred voľbami na primátora kedy som kandidoval na primátora mesta Bratislavy.


Keďže J. Kollár interpretuje slová R. Sulíka hodnotíme výrok ako pravdivý, aj napriek tomu, že podstata slov R. Sulíka je neoveriteľná.

Dátum zverejnenia analýzy: 26.02.2012
success
error