DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Peter Kažimír

SMER-SD

Ta situácia je veľmi zložitá (situácia a problémy na daňových úradoch a fin. riaditeľstve pozn.) a ja musím vyčítať ministrovi a jeho ľuďom, že zatĺka, proste posledný týždeň, posledných 10 dní, pán minister, ste zatĺkali, neprišli ste na rokovaní výboru.

Ivan Mikloš vs. Peter Kažimír - 20.02.2012
Pravda

I. Mikloš sa na rokovanie parlamentného výboru pre financie a rozpočet nedostavil. Túto informáciu potvrdil pre portál bystricoviny.sk aj poslanec Peter Pelegrini (SMER-SD pozn.): „Na rokovanie nášho výboru prišiel iba štátny tajomník ministerstva financií Vladimír Tvaroška, ktorý má však iné kompetencie, ako je finančná správa. Minister Ivan Mikloš sa musí venovať Grécku, šéf Finančného riaditeľstva Igor Krnáč bol na pohrebe a riaditeľ Kompetenčného centra Miroslav Mikulčík napriek vážnosti situácie neprišiel.“ 


I. Mikloš dokonca túto informácii potvrdil v relácii Na telo z 19. februára 2012 ale tiež poukázal nato, že žiadal, aby rokovanie bolo presunuté na iný termín, ale nestalo sa tak: „...my sme požiadali aj pán Krnáč o iný termín, aj ja osobne listom. Pán Krnáč mal presne v čase rokovania výboru pohreb svojej svokry. V Lučenci. Napriek tomu, že žiadal, napriek tomu, že ja som žiadal, bolo to odmietnuté."

Dátum zverejnenia analýzy: 19.02.2012
success
error