DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

Existovala pracovná skupina, ktorej úlohou bolo sa dopracovať kandidátovi, spoločnému menu koalície na generálneho prokurátora. V tej skupine bol pán Hrušovský za KDH, Gábor Gál za Most-Híd, Lucia Žitňanská za SDKÚ-DS a bol som tam ja. Ani jeden jediný krát Lucia Žitňanská neprišla na rokovanie tejto pracovnej skupiny s návrhom mena, kandidáta na generálneho prokurátora za SDKÚ-DS. Ja som bol svedkom toho, keď sa jednoznačne vyjadrila, že oni zatiaľ kandidáta nemajú, oni čakajú, ako sa to vyvinie.

Daniel Lipšic; Ivan Mikloš vs. Jozef Kollár - 06.02.2012
Neoveriteľné

Pracovná skupina, ktorá mala navrhnúť kandidáta koalície na post generálneho prokurátora v tomto zložení existovala. Na jej čele bol p.Hrušovský z KDH. Nie je možné overiť, či ministerka Žitňanská navrhla resp. nenavrhla ani raz kandidáta. 

Aktualne,sk, 8.november 2011:
Koalícia v pondelok začala rokovania o mene nového generálneho prokurátora. Rokovania trvali asi hodinku, začali sa o jednej popoludní.

Žiadne meno však na rokovaniach zatiaľ padnúť nemalo, zástupcovia strán len deklarovali ochotu ísť na opakovanú decembrovú voľbu so spoločným kandidátom.

Pracovná skupina sa stretla v parlamente, rokovanie viedol zástupca KDH Pavol Hrušovský, podpredseda Národnej rady SR.

Zástupcom SDKÚ-DS v pracovnej skupine je ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, SaS zastupuje šéf jej poslaneckého klubu Jozef Kollár a šéf mandátového a imunitného výboru Gábor Gál reprezentuje Most -Híd.

Dátum zverejnenia analýzy: 05.02.2012
success
error