DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

Zo začiatku hovoril o tom, že nevyjadroval sa vôbec na otázku či bol v inkriminovanom byte na Vazovovej ulici a potom, keď pod tlakom pravdepodobne aj poznania, že by mohli existovať aj nahrávky uvedených rozhovorov, tak potom pustil jednu vetu do obehu, že : "Veď predsa piť colu na Vazovovej nie je trestné."

Daniel Lipšic; Ivan Mikloš vs. Jozef Kollár - 06.02.2012
Pravda

Róbert Fico doteraz na otázku či v konšpiračnom byte bola lebo nie neodpovedal. Otázka mu bola už viackrát položená aj v politických reláciách. Odpoveď na túto otázku však bola vždy rovnaká, resp. žiadna.

"Ja sa tejto téme nevyhýbam. Ak by sa potvrdilo, že niečo na tomto spise je pravdivé, tak si prečítajte, čo sú tam popísané za hrôzostrašné veci, ale čo to má spoločné so Smerom? Do tohto nás nezaťahujte."

Podľa dokumentu Gorila R. Fico osobne navštívil konšpiračný byt na Vazovovej ulici, kde sa mal stretnúť so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom a po príchode si mal vypýtať na pitie Colu.

Na tlačovej konferencii z 24. januára 2012 sa R. Fico vyjadril nasledovne: " Ak by aj bolo pravdou, čo je napísané v údajnom spise SIS Gorila, tak pitie Coly nie je trestným činom."

Dátum zverejnenia analýzy: 05.02.2012
success
error