DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

Teraz k Sasanke. Viete, rozdiel je ten, že niekedy nad ránom, keď boli zverejnené prepisy sms Richarda Sulíka so spomínanou záujmovou osobou polície, tak v ten istý deň dopoludnia sa Richard Sulík postavil pred kamery na tlačovej konferencii a povedal: "Poznám Mariána Kočner. Zoznámil ma s ním Ján Počiatek, vtedajší minister financií, ktorému Richard Sulík robil poradcu, informoval som o týchto stretnutiach premiérku Ivetu Radičovú."

Daniel Lipšic; Ivan Mikloš vs. Jozef Kollár - 06.02.2012
Pravda

Dokument Sasanka sa dostal na verejnosť v noci zo štvrtka 26. januára na piatok 27.januára. 27. januára SaS usporiadala tlačovú besedu, na ktorej R.Sulík povedal:

"Stretávam sa s množstvom ľudí, a áno poznám pána Kočnera niekoľko rokov. Skontaktoval nás Ján Počiatek, som mu robil poradcu a pán Kočner vtedy kandidoval na primátora Bratislavy. To bol na jeseň roku 2006. Niekoľkokrát som sa s pánom Kočnerom stretol, pretože bol pre mňa zdrojom informácií z prostredia politiky. Vyše roka sme sa však už nevideli. O mojich stretnutiach s pánom Kočnerom som informoval pani premiérku Ivetu Radičovú."
To, že Sulík informoval premiérku o týchto skutočnostiach, potvrdila jej hovorkyňa Ľubica Pilzová, ktorá reprodukovala jej slová: "Pani premiérka ho (Sulíka) upozornila, že ako predseda NR by nemal mať kontakty tohoto typu."

Dátum zverejnenia analýzy: 05.02.2012
success
error