DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Figeľ

KDH

Tohto roku sú ďalšie pred finále súťaže, napríklad pri Ružomberku, časť úseku pri Levoči, tunel Višňové s prídavným úsekom 13 km je už tiež vo verejnom obstarávaní, teraz vo februári pôjde obchvat Žiaru nad Hronom.

Jan Figel vs. Robert Fico - 23.01.2012
Neoveriteľné

Verejné obstarávanie D1 Hubová - Ivachnová pri Ružomberku je v štádiu otvárania ponúk. Vzhľadom na námietky niektorých uchádzačov proti súťažným podmienkam, ktoré prešetrí na Úrade pre verejné obstarávanie (ÚVO), je otváranie ponuk odložené na neurčito. Minister dopravy J. Figeľ hovorí o niekoľkých týždňoch.


NDS 13. septembra 2011 informovalo o konečnom termíne na predkladanie a otváranie ponúk na úsek diaľnice pri Levoči (druhý úsek diaľnice Jánovce - Jablonov) na 27. septembra. Združenie stavebných firiem HANT BA DS, a.s. Považská Bystrica a Cestné stavby Liptovský Mikuláš, spol. s r.o., ktoré navrhlo najnižšiu cenu za výstavbu tohoto úseku však plánuje podať námietku a tak sa proces natiahne.

NDS 1. decembra 2011 predbežne oznámila plán vyhlásiť tender úsek D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala dĺžke 13,5 kilometra. Podľa dostupných informácií na stránke NDS bol posledný termín na odovzdanie dokumentov stanovený na 2. január 2012.

Úsek Žiar nad Hronom - obchvat je v štádiu prípravy. Na stránke NDS sa nám nepodarilo nájsť konkrétny dátum verejného obstarávania.

Spomínané úseky D1 Hubová - Ivachnová pri Ružomberku, úsek diaľnice pri Levoči a D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala sú skutočne vo fáze vyhodnocovania resp. konca podávania ponúk. V prípade úseku Žiar nad Hronom - obchvat sa nám nepodailo nájsť termín verejnej súťaže no nedá sa vylúčiť, že bude stanovený na február.

Dátum zverejnenia analýzy: 23.01.2012
success
error