DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Viliam Novotný

Šanca

Takže myslím si, že určite sa dalo. Pretože tá situácia naberala obrátky zhruba od toho septembra. V priebehu októbra bolo viac-menej jasné, že keď nepristúpia na ultimátum pána ministra, máme problém so zdravotnou starostlivosťou. Krízový štáb urobil mnoho krokov.

Uhliarik, Kollár, Novotný, Raši, Pažitný - 05.12.2011
Pravda


Podľa listu dostupnom na webovej stránky lekon.sk s názvom "Vítame vás, všetci spolu - alebo nikto (newsletter 30.9.2011)"

" ...My samozrejme prijmeme ministrovu ponuku na rokovanie a budeme veriť, že tentokrát to myslí vážne! Do tejto chvíle totiž nemal záujem o rokovanie, ale iba naťahoval čas, aby mohol uskutočniť svoj zámer čo najskôr transformovať nemocnice na akciové spoločnosti."

" Pokračujeme. Spolu to dokážeme  (newsletter 7.10.2011)"

"Prvé stretnutie, ktoré sa uskutočnilo včera [6.10.2011] neprinieslo konkrétne riešenia. My však nechceme dopadnúť ako sestry, ktoré ťahá pán minister za nos už 9 mesiacov bez žiadneho výsledku. Preto musíme v našom odhodlaní vydržať a dotiahnuť našu snahu o záchranu zdravotníctva až do konca!"

Z vyššie uvedeného vyplýva, že situácia naberala obrátky 30.9.2011 kedy začalo podávanie hromadných výpovedí lekárov. Prvé stretnutie s lekármi sa uskutočnilo 6.10.2011 no neprinieslo žiadne výsledky. Navyše existovali indikátory, ktoré poukazovali na vznik krízového obdobia v zdravotníctve už v máji tohto roku. 

Dátum zverejnenia analýzy: 04.12.2011
success
error