MOST-HÍD
Môže to znamenať a nebude to prvý prípad, keď nejaký tip sankcií sa stal proste permanentným. To sa týkalo napríklad dlhodobo Iránu a aj ďalších krajín. To sa týka Severnej Kórei.
V prípade Iránu a Severnej Kórei existuje viacero organizácií a štátov, ktoré proti nim zaviedli veľké množstvo sankcií. Predpokladajme, že poslanec Šebej mal na mysli sankcie od ktorejkoľvek z týchto organizácií. Viacero z týchto sankcií možno označiť za permanentné, respektíve vydané na dobu neurčitú. Výrok hodnotíme ako pravdivý.
V prípade Iránu a reštriktívnych opatrení zo strany Organizácie spojených národov boli prvé sankcie zavedené v roku 2006. Bezpečnostná rada OSN vtedy svojou rezolúciou vyzvala štáty OSN, aby sa vyvarovali transferu materiálu, technológií alebo akýchkoľvek iných vecí, ktoré by mohli prispieť k aktivitám Iránu v súvislosti s jadrovým programom a vývojom balistických striel. Dátum ukončenia týchto sankcií rezolúcia neuvádza, no z textu implicitne vyplýva, že by k zrušeniu pravdepodobne došlo po uzavretí dohody s Iránom o ukončení a neobnovení jadrového programu. Nasledovali ďalšie dve rezolúcie, v ktorých sa rozširovalo embargo, zaviedol sa zákaz importu a expertu spomínaných technológií z Iránu a do Iránu a tiež bolo zavedené embargo na zbrane a vojnový materiál. V roku 2008 a 2010 došlo k ďalším rozšíreniam embarga.