DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

Tam boli ešte ďalší dvaja kandidáti (v procese výberu predsedu ÚVO, pozn.), z ktorých jeden bol naozaj Smerák, to znamená, ten automaticky odstúpil, to bol dokonca náš člen a ďalší dnes pracuje tuším pre ministerstvo zahraničných vecí.

Kalinák vs. Beblavý - 02.12.2014
Neoveriteľné

Robert Fico po nesúhlase s jeho prvým kandidátom na post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie odmietol ponúknuť druhého kandidáta, preto sa vyhlásilo výberové konanie. Demagog.SK nezistil či jeden z protikandidátov (po prvom kole) Kubovič alebo Maťaš bol členom SMER-SD a aká bola ich ďalšia kariérna dráha. Výrok preto hodnotíme ako neoveriteľný. 

SITA, 2. septembra 2011:
"Michal Maťaš v súčasnosti pôsobí ako konateľ a riaditeľ v Prvej obstarávateľskej spoločnosti, v minulosti pracoval aj ako ústredný riaditeľ Slovenskej obchodnej inšpekcie. Peter Kubovič má s prácou v Úrade pre verejné obstarávanie viac ako päťročné skúsenosti, okrem iného tam pôsobil aj ako riaditeľ legislatívno-právneho odboru. Na ÚVO pracovala aj Zita Táborská, v rokoch 2000 až 2004 tam pôsobila ako hlavný radca. Neskôr v Slovenských elektrárňach viedla sekciu nákupu a služieb. Ich verejné vypočutie by sa malo uskutočniť na niektorom z najbližších zasadnutí vlády SR.

Právo nominovať svojho kandidáta na čelo ÚVO mala pôvodne najsilnejšia opozičná strana Smer-SD. Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) však s menom, ktoré jej poslal predseda Smeru-SD Robert Fico nesúhlasila a vyzvala ho, aby ponúkol iného adepta. Keďže to Fico odmietol, koalícia sa dohodla na výberovom konaní."


Dátum zverejnenia analýzy: 30.11.2014
success
error