DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Miroslav Beblavý

Nestraníci

Prečo hovorím marketingová novela? Prvý dôvod je, že to už dávno existuje, ešte myslím prvá Dzurindova vláda prijala uznesenie práve k tým štátnym organizáciám, ktoré priamo vláda vláde to zakázala, takže vládna novela riešila niečo, čo je 14 rokov vyriešené.

Kalinák vs. Beblavý - 01.12.2014
Pravda

V roku 2001 bolo vydané uznesenie vlády č. 594 z 27. júna 2001. Toto uznesenie, ktoré prijala 1. vláda M. Dzurindu, hovorí o presných cenových limitoch pre celkovo šesť skupín štátnej správy. Schválený vlády návrh pridal § 26 odsek 11 (SMER-SD), ktorý skutočne poveruje vládu aby vláda uznesením ustanovila limit nákupu automobilov pre štátne rozpočtové organizácie a štátne príspevkové organizácie. Demagog.SK nezistil, že by toto uznesenie z roku 2001 bolo zrušené (pravdepodobne mohli byť upravené limity). Je teda pravdou, že takáto úprava už dávno existuje. Výrok hodnotíme ako pravdivý.


Uznesenie obsahuje viaceré výnimky. Napríklad pre osoby, ktorých prepravu zabezpečuje úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, zariadení Úradu vlády na doprovod a prepravu zahraničných delegácií a podobne.

Dátum zverejnenia analýzy: 30.11.2014
success
error