DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Miroslav Beblavý

Nestraníci

Dovoľte mi v prvom rade poďakovať, myslím, že osobitne pánovi Hlinovi, lebo ak sa nemýlim, on začal organizovať tie zhromaždenia, ostatní sa potom k nemu pridali, ktorí tam boli na tribúne.

Kalinák vs. Beblavý - 01.12.2014
Pravda

Prvý protest, v súvislosti s kauzou v zdravotníctve, skutočne organizoval poslanec Alojz Hlina. V nasledujúcich protestoch 14., 17., 25., a 28. novembra 2014 sa k nemu pridali aj Richard Sulík, Igor Matovič a Daniel Lipšic. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Prvý protest súvisiaci s kauzou nákupu predraženého CT prístroja v piešťanskej nemocnici zorganizoval poslanec Hlina 11. novembra v Košiciach pred domom predsedu parlamentu Pavla Pašku, ktorý zo svojej funkcie neskôr odstúpil. Ďalší protest sa odohral v piatok 14. novembra 2014. Na pódiu už stáli okrem organizátora Hlinu aj Matovič, Lipšic a Sulík. Následne na deň 25. výročia Nežnej revolúcie 17. novembra sa uskutočnil už v poradí druhý bratislavský protest. 25. novembra Hlina spoločne s Danielom Lipšicom, Richardom Sulíkom a Igorom Matovičom zorganizoval tretí protest v Bratislave a 28. novembra zorganizovali tretí protest opäť v Košiciach

Dátum zverejnenia analýzy: 30.11.2014
success
error