DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Miroslav Beblavý

Nestraníci

...ja som napríklad ako vládny poslanec presadil najviac návrhov, vždy som bol rádový poslanec a som presadil najviac návrhov aj proti korupcii.

Kalinák vs. Beblavý - 01.12.2014
Pravda

Miroslav Beblavý je v poslancom od roku 2010. V rokoch 2010-2012 bol koaličným poslancom počas vlády Ivety Radičovej. Od roku 2012 až ku dňu 1. decembra 2014 je v opozičným poslancom. Podľa analýzy Transparency International Slovensko, Beblavý ako poslanec v období, keď bola jeho strana súčasťou vládnej koalície, skutočne presadil najviac hlasoval za protikorupčné zákona a vynikal aj legislatívnou iniciatívou. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

"Za protikorupčné opatrenia najaktívnejšie hlasoval poslanec Miroslav Beblavý (SDKÚ-DS). Za ním nasledujú poslanci Kamil Krnáč (SaS), Jana Žitňanská (KDH).  Všetci traja sú poslanci, ktorí sa odlišujú od svojich straníckych kolegov aj vlastnou legislatívnou iniciatívou. Beblavý s Krnáčom predložili novelu verejného obstarávania zavádzajúcu elektronické aukcie, Beblavý a Žitňanská vysokoškolskú novelu o povinnom zverejňovaní kvalifikačných (diplomových) prác. Všetci traja spoločne navrhli zmeny v procese prideľovania eurofondov, ktorá okrem iného špecifikuje osoby, ktoré nesmú o dotáciách pre konflikt záujmov rozhodovať ako aj množstvo povinne zverejňovaných informácií ako sú členovia hodnotiacich komisií. Beblavý sám navrhol povinnosť predávať majetok štátu v hodnote nad 10 tisíc eur v elektronických aukciách." (Transparency International Slovensko)

Dátum zverejnenia analýzy: 30.11.2014
success
error