DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Kovarčík

Nestraníci

V Nitre sa organizovalo 12-13 turnajov s európskou pôsobnosťou v tenise a teraz v Nitre tenis zomrel. V Nitre hrával Nadal na majstrovstvách Európy juniorov.

Nitra - komunálne volby 2014 - 08.11.2014
Nepravda

Nie je pravda, že tenis v Nitre "zomrel", v posledných rokoch sa v Nitre začal rozvíjať plážový tenis, v ktorom sa Nitra začala angažovať aj na medzinárodnej úrovni. V Nitre sa tiež naďalej organizuje hneď niekoľko rôznych tenisových turnajov, výrok preto celkovo hodnotíme ako nepravdivý


Športový klub Família v Nitre každoročne organizuje 11 tenisových turnajov.

V meste sa v posledných rokoch rozvíja tradícia plážového tenisu. Od roku 2012 organizuje klub 1.ABC Nitra Slovak Beachtennis Open najnižšej kategórie ITF. V roku 2013 reprezentovali Slovensko na majstrovstvách sveta v plážovom tenise nitrianky Andrea Hradecká a Alena Benčová.
V rovnakom roku sa v Nitre uskutočni medzinárodný turnaj ITF v plážovom tenise. 

V rokoch 2003 a 2004 obsadil klub TC STU AX-V Nitra prvé miesto v ženskej extralige.  Ešte v roku 2005 si tenistky Slávie SPU Nitra vybojovali prvenstvo na Detskom Davis Cupe a Fed Cupe v Bratislave. O iných významných európskych turnajoch, ktoré sa v Nitre mali odohrať v minulosti sme žiadne správy nenaśli.

Podľa bulletinu (.pdf, s. 16) Šport v Nitre sa mal Nadal zúčastniť zimných halových majstrovstiev Európy chlapcov do 16 rokov. Túto informáciu sa nám však zo žiadnych iných zdrojov nepodarilo overiť. 

Dátum zverejnenia analýzy: 07.11.2014
success
error