DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Žitňanský

KDH

Bezplatnú dopravu vyskúšali dve obchodné reťazce. Jeden vláčik, museli ho zrušiť, pre to, že si tam slušný človek nesadol, po určitej dobe. Druhý hypermarket používal autobus, ktorý bol zničený, pretože sa to stalo pojazdným hostincom pre určité typy ľudí.

Trnava - komunálne volby 2014 - 06.11.2014
Neoveriteľné

Cestný vláčik prevádzkovalo obchodné centrum Max Trnava. Dôvody zrušenia tohto dopravného spojenia sa neporadilo overiť. Bezplatná autobusová linka spoločnosti Tesco bola podľa dostupných informácii zrušená najmä kvôli cenovým podmienkam medzi spoločnosťou Tesco a SAD Trnava. Demagog.sk sa nepodarilo zistiť stav týchto bezplatných dopravných prostriedkov počas ich prevádzky, preto toto tvrdenie označujeme ako neoveriteľné.  


Cestné vláčiky mali byť poznávacím znamením všetkých Max obchodných centier na Slovensku a mali zabezpečovať bezplatnú dopravu. Demagog.sk sa nepodarilo získať informácie o používaní, či prípadnom zrušení dopravy cestnými vláčikmi v Trnave či v iných slovenských mestách.

Bezplatná autobusová linka, ktorá viedla z Trnavskej autobusovej stanice k hypermarketu Tesco, bola spoločnosťou Tesco zrušená ku dňu 11. marca 2013 po dvanástich rokoch prevádzky.

O zrušení bezplatného autobusu k hypermarketu Tesco v SME, dňa 22.3.2013:

"Bezplatná linka číslo 29 definitívne skončila v pondelok 11. marca. Od utorka ju čiastočne nahradili upravené linky MAD číslo 13 a 14, ktoré z doterajšej konečnej zastávky Družba predĺžili až po zastávku Tesco."

„Spoločnosť Tesco musela pristúpiť na ukončenie prevádzky tejto linky vzhľadom na zmeny v poskytovaní služby na strane nášho partnera, Slovenskej autobusovej dopravy v Trnave,“ informovalo verejnosť Centrum služieb zákazníkom Tesco.

„Ďalšie fungovanie „tescobusu“ bolo otázkou ceny. Cenové podmienky, za akých sme to pre hypermarket robili, boli dlhodobo neudržateľné,“ povedal riaditeľ divízie dopravy SAD Trnava Juraj Kuzma. Náročný bol najmä servis autobusu, ktorý bol permanentne preťažený. Nevyužívali ho totiž len zákazníci obchodu, ale aj študenti či obyvatelia sídliska."
 

Dátum zverejnenia analýzy: 05.11.2014
success
error