DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Slota

SNS

Na začiatku keď som nastúpil v roku 90, tak sme boli v nejakej tretej alebo ktorej lige. Sme sa dostali prvý raz v histórii do Extraligy a stali sme sa majstrami Slovenska. ...postavili sme nový zimný štadión, novú halu.

Žilina - komunálne volby 2014 - 04.11.2014
Pravda

Je pravdou, že sa MsHK Žilina prebojoval z druhej ligy, kde pôsobil od vzniku SR, o ktorej môžeme hovoriť ako o tretej, keďže je v hierarchii za extraligou a 1. ligou. V sezóne 2005/2006, teda na konci primátorovania J. Slotu v Žiline, vyhrali titul v najvyššej lige. Je tiež pravdou, že bola postavená nová tréningová hokejová hala.


V roku 2004 bola dokončená nová tréningová hokejová hala, ktorá stála 50 mil. SK. 

"MsHK Garmin Žilina patrí k piatim klubom v slovenskej hokejovej histórii, ktorým sa podarilo vybojovať v najvyššej súťaži majstrovský titul popri Slovanu Bratislava (sedem), HK Košice (štyri), Dukle Trenčín (tri) a HKM Zvolen (jeden).

Podobne ako posledne menovaný klub Žilinčania dvíhali majstrovský pohár nad hlavu jedenkrát, v sezóne 2005/2006. A to aj napriek tomu, že len posledných osem sezón sú extraligoví!

Prvé sezóny v ére samostatného slovenského hokeja trávia Žilinčania v druhej najvyššej súťaži, v 1. lige. Dokonca v nej ani neobsadzujú vrchné priečky. Výnimkou je až obdobie okolo prelomu tisícročia, kedy sa klubu začína viac dariť. V sezóna 1998/1999 je druhý, ďalšia sezóna je zase ako obvykle (5. miesto), ročník 2000/2001 prináša ale vytúžené víťazstvo v 1. lige a postup klubu do elitnej kategórie nášho hokeja. Odvtedy je MsHK Žilina len extraligová. Hneď prvé dva ročníky si mužstvo vybojuje ôsme miesta, ktoré ho posúvajú do bojov play off, v ňom ale Žilina dokáže len potvrdiť umiestenie zo základnej časti. Sezóna 2003/2004 prináša dokonca piate miesto v základnej časti, čo je najlepšie žilinské umiestenie v tejto časti súťaže, pretože k titulu sa budú „vlci“ v sezóne 2005/2006 prebojúvať z miesta o jedno číslo horšieho! Piate miesto ostáva v spomínanom ročníku aj po play off a tak fanúšikom neostalo nič iné, len sa ešte na prenikavý úspech ich klubu len tešiť. "

Dátum zverejnenia analýzy: 03.11.2014
success
error