DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Oravec

SaS

Ja 10 rokov zastupujem slovenských zamestnávateľov podnikateľov v hodpodárskom a sociálnom výbore a ten je poradným orgánom Európskeho parlamentu, čiže povinným pripomienkovacím miestom.

Predvolebný európsky špeciál na TA3 - 19.05.2014
Pravda

Z dostupných zdrojov vyplýva, že Ján Oravec bol zvolený za prezidenta Združenia podnikatelov Slovenska v októbri 2003 (vlastný životopis Oravca, INEKO). Ako prezident ZPS má za úlohu zastupovanie a obhajovanie záujmov podnikatelov v sociálnom dialógu a schvalovaní legislatívy. Okrem toho, od roku 2004 Oravec zastupuje a obhajuje záujmy slovenských zamestnávatelov v rámci Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru.

Hospodársky a sociálny výbor je poradné zhromaždenie, ktoré svoje stanoviská predkladá hlavne EK, EP a ER. Hospodársky a sociálny výbor slúži ako sprostredkovatel medzi európskymi inštitúciami a organizovanou obcianskou spolocnostou. Posilnuje postavenie obcianskej spolocnosti zapájaním sa do dialógu. Tento výbor poskytuje záväzné i nezáväzné konzultácie. Od roku 1972  Európsky sociálny a hospodársky výbor disponuje právom vydávat stanoviská ku všetkým oblastiam EÚ z vlastnej iniciatívy. 

Tam stále píšu, že z vlastnej iniciatívy sa majú vyjadrit.Urcite sa niekto stále k niecomu vyjadrí..len neviem ci to je povinnost

Dátum zverejnenia analýzy: 18.05.2014
success
error