DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Maroš Šefčovič

Nestraníci

Čiže bude veľký záujem aj na tom, aby sme si tak trošku strategicky rozdelili tie posty v jednotlivých eurovýboroch a určite bude dobré, keď sa aj slovenská delegácia po voľbách znovu stretne tak, aby sme všetky tie strategické výbory, v ktorých sme v minulosti chýbali, ako napríklad výbor pre hospodárske a menové záležitosti, kde sa rozhoduje o budúcnosti eura. Alebo výbor ITRE, kde predtým pôsobil pán Hudacký, kde sa riešia záležitosti energetiky. ppppppp

Šefcovic (SMER-SD) vs Hudacký (KDH) - 17.05.2014
Nepravda

Výrok hodnotíme ako nepravdivý, keďže je síce pravdou, že vo Výbore  pre hospodárske a menové veci nemá slovenská delegácia žiadneho člena, vo výbore ITRE (Výbore pre priemysel, výskum a energetiku) máme zastúpenie aj v súčasnosti. 

Výročná správa 2009 NR SR uvádza (s. 34-35) všetky členstvo poslancov v jednotlivých výboroch v EP. Je pravdou, že v minulosti sme nemali riadneho člena vo Výbore pre hospodárske a menové veci, iba náhradníkov Vladimíra Maňku a Sergeja Kozlíka. Avšak Výbor pre priemysel, výskum a energetiku (ITRE) bol v minulosti zastúpený Jánom Hudackým, Jaroslavom Paškom na pozícii riadnych členov a Vladimírom Maňkom a Alajosom Mészárosom na pozícii náhradníkov. Jaroslav Paška pôsobí vo výbore ITRE dodnes. Súčasné rozdelenie našich poslancov podľa výborov si môžte pozrieť tu.

Dátum zverejnenia analýzy: 17.05.2014
success
error