DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Lucia Žitňanská

MOST-HÍD

Hedvigu začal Robert Fico tým, že sa postavil na začiatku prípadu na tlačovú konferenciu. Politiku z Hedvigy Malinovej urobil Robert Fico, tým, že sa postavil na tlačovú konferenciu.

Justicné reformy - 07.04.2014
Pravda

Podľa chronológie prípadu, ktorú rozpracovala Aliancia Fair-Play, o udalosti, ktorá sa mala stať 25. augusta 2006, sa už 12. septembra 2006 uskutočnila tlačová konferencia, ktorú zvolal minister vnútra Kaliňák a premiér Robert Fico, kde poskytli informácie o vyšetrovaní, ktorými spochybnili že k danému skutku došlo.

V rozhovore pre sme.sk odpovedal Robert Fico na otázku, či si myslí že bolo správne označiť Hedvigu za klamárku pred ukončením vyšetrovania odpovedal že "Mnohé veci vyzerajú po štyroch rokoch inak. Keby ste sa ma opýtali bezprostredne po tej tlačovke, možno by som mal pochybnosti, ale teraz som si istý, že som postupoval správne. Zrejme však uznáte, že tento prípad bol široko zneužívaný proti mojej vláde. Preto som považoval za správne povedať aj svoj názor."

Je teda pravdou, že Robert Fico sa už na začiatku prípadu, pred ukončením vyšetrovania, postavil na tlačovú konferenciu, aby vyjadril svoj názor na prípad. Výrok hodnotíme ako pravdivý. 

Dátum zverejnenia analýzy: 06.04.2014
success
error