DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

V stredu tento týždeň navštívil Slovenskú republiku Timotheus Höttges, najvyšší výkonný šéf spoločnosti Deutsche Telekom. Utajené, kamuflované zasadnutie za zatvorenými dverami, kde si prišiel najvyšší výkonný šéf spoločnosti Deutsche Telekom podpísať s vládou Roberta Fica memorandum o privatizácii spoločnosti Slovak Telekom.

Stav slovenskej ekonomiky - 17.02.2014
Pravda

Je pravdou tvrdenie Jozefa Kollára o podpísaní tajného memoranda o privatizácii  spoločnosti Slovak Telekom. Memorandum o privatizácií Slovak Telekom podpísal šéf spoločnosti Deutche Telekom s vládou Roberta Fica. Podľa zdroja Sme: Memorandum o spoločnom postupe úpdpísal Deutsche Telekomom v stredu 12. februára 2014 premiér Robert Fico, upozornil vo štvrtok poslanec Daniel Lipšic (Nova).

Problematika pokutovania Telekomu Európskou komisiou za to, že mal brániť menším operátorom využívať svoju sieť na zasadnutí neriešili.

Podľa zdroja Aktuality:  "Podpis memoranda hovorí o ďalšom smerovaní a vývine možného predaja v Slovak Telekome. Prijala sa dohoda, že ak si Deutsche Telekom predkupné právo neuplatní, bude náš podiel predávaný prostredníctvom burzy," vysvetlil.

Dohodlo sa tiež, že banka vyberie kvalifikovaného poradcu, ktorý do deviatich mesiacov predloží kvalifikovaný odhad ceny 49-% podielu. Čo všetko bude suma zahŕňať, je podľa Jurikoviča zatiaľ predčasné. Na margo výzvy na zverejnenie memoranda povedal, že to záleží aj od Deutsche Telekomu, či s tým bude súhlasiť. "My sme za to, aby obsah tohto memoranda bol zverejnený," dodal.

Nepodarilo sa nám zistiť kto zo spoločnosti Deutsche Telekom podpísal zmluvu s vládou SR.

Dátum zverejnenia analýzy: 16.02.2014
success
error