DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Monika Beňová

SMER-SD

Pred 20 rokmi sa Maastrichtskou zmluvou rozšírilo právo voľného pohybu na všetkých občanov EÚ bez ohľadu na to, či sú ekonomicky činní. Pre 56 % európskych občanov je voľný pohyb najpozitívnejším úspechom EÚ. Čoraz viac Európanov využíva výhody tohto práva a žije v inom členskom štáte: na konci roka 2012 žilo v inom než vlastnom členskom štáte až 14,1 milióna občanov.

Vystúpenia poslancov Európskeho parlamentu, cast 5. - 12.02.2014
Pravda

Uvedené tvrdenie Moniky Flašíkovej-Beňovej je písomným vystúpením na plenárnej schôdzi Európskeho parlamentu. Výrok je doslovným prepisom správy z portálu europskenoviny.sk, ktorý pravdepodobne prevzal informáciu z tlačovej správy Európskej komisie.


Portál europskenoviny.sk píše:

"Pred 20 rokmi sa Maastrichtskou zmluvou rozšírilo právo voľného pohybu na všetkých občanov EÚ bez ohľadu na to, či sú ekonomicky činní. Pre 56 % európskych občanov je voľný pohyb najpozitívnejším úspechom Európskej únie. Čoraz viac Európanov využíva výhody tohto práva a žije v inom členskom štáte: na konci roka 2012 žilo v inom než vlastnom členskom štáte až 14,1 milióna občanov."

Dátum zverejnenia analýzy: 12.02.2014
success
error