5. januára 2014 sa v Bangladéši konali parlamentné voľby, ktoré boli sprevádzané krvavými stretmi vládnej koalície a protivládnych demonštrantov, ktorí voľby bojkotovali z dôvodu podozrenia z ich zmanipulovania. V súčasnosti teda nemá opozícia zastúpenie v parlamente. Podobná situácia keď opozícia bojkotovala voľby, nastala v Bangladéši aj vo februári 1996. Výrok Eduarda Kukana preto hodnotíme ako nepravdivý.
hnonline.sk (6. januára 2014): Parlamentné voľby v Bangladéši vyhrala so ziskom vyše dvoch tretín kresiel vládnuca strana Ľudová liga (Avami League). Hlavné opozičné strany ich bojkotovali, volebná účasť bola nízka a samotné hlasovanie sprevádzali násilnosti, informovala agentúra DPA. ... Opozičná Bangladéšska národná strana bývalej premiérky Chálidy Zijáovej voľby bojkotovala a pokúsila sa zabrániť ich konaniu. Jej predstaviteľ označil voľby za frašku a vyhlásil, že akákoľvek vláda, ktorá z nich vzíde, bude nezákonná.
webnoviny.sk (5. januára 2014): Hlasovanie s najväčšou pravdepodobnosťou vyhrá vládna strana Bangladéšska ľudová liga premiérky Hasíny Vadžidovej. Opozícia vrátane najväčšej Bangladéšskej národnej strany (BNP) voľby bojkotuje. Dôvodom je, že premiérka odmietla ich požiadavku, aby sa hlasovanie odložilo a konalo až po vymenovaní nestrannej úradníckej vlády. Opozícia sa totiž obáva, že terajšia vláda voľby zmanipuluje. Voľby nebudú monitorovať žiadni medzinárodní pozorovatelia. Nejde však o prvý podobný prípad v histórii krajiny. Opozícia už raz voľby odbojkotovala - vo februári 1996. Zúčastnilo sa ich vtedy iba 21% voličov a keďže Ľudová liga (BWL) nepostavila žiadnych kandidátov, všetkých 300 kresiel v parlamente obsadila Národná strana (BNP). Išlo len o krátke obdobie a v júni 1996 opätovne prebehli regulárne voľby, v ktorých zvíťazila BWL