DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Peter Osuský

SaS

V čase, keď som tu kandidatúru prijal, tak boli traja iní kandidáti a bolo už v tej chvíli jasné, že pravicový blok nebude mať jedného kandidáta, pretože už boli viacerí v tom momente.

Boj o Prezidentský palác - Osuský vs Behýl - 20.01.2014
Pravda

Je pravdou, že P. Osuský oznámil kandidatúru v čase, keď boli známi už traja kandidáti z pravicového spektra - Procházka, Kiska a Čarnogurský. To či už v tom momente pravicový blok nebude mať jediného, spoločného kandidáta Demagog.SK nehodnotí. Výrok hodnotíme ako pravdivý. 

Kandidatúra Petra Osuského na prezidenta bola oficiálne ohlásená 23. júna roku 2013 na tlačovej konferencii strany SaS. Strana SaS ho predstavila ako kandidáta s podporou strany a prejavila mu podporu v jeho kampani. Z pravicového spektra do tejto doby ohlásil odhodlanie kandidovať R. Procházka, ako občiansky kandidát. Taktiež to bol A. Kiska, ktorý oficiálnu kandidatúru ešte v roku 2012 ako občiansky kandidát. Tretím kandidátom z pravicového spektra resp. stredo-pravého spektra, ktorý svoju kandidatúru potvrdil koncom roka 2012, je J. Čarnogurský.
V zápätí po Osuskom oznámil v októbri kandidatúru P. Hrušovský. Koncom roka 2013 oznámil kandidatúru M. Kňažko. 

Dátum zverejnenia analýzy: 19.01.2014
success
error