DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ja vám teraz poviem niečo, o čom nevedia obyvatelia SR, lebo to nemajú odkiaľ vedieť. 25. (novembra, pozn.) sme podali trestné oznámenie z dôvodu, že naši informátori chceli mať zaručenú anonymitu, tak priamo do rúk agentov Národnej kriminálnej agentúry. To je vlastne pre tých, ktorí sa v tomto prostredí pohybujú, vedia, že je to vlastne reformovaný úrad boja proti organizovanej kriminalite a úrad boja proti korupcii ...

Boj o palác sa zacína a plány Kotlebu v BBSK - 02.12.2013
Nepravda

Informáciu o samotnom podaní trestného oznámenia hodnotíme v inom výroku Mariana Kotlebu. V tomto výroku sme overovali to, či naozaj "obyvatelia SR nemajú odkiaľ vedieť o podaní trestného oznámenia do rúk agentov Národnej kriminálnej agentúry."

Portal sme.sk 26. novembra 2013 informoval o tom, že M. Kotleba podal 25. novembra trestné oznámenie v súvislosti s podozrením zo skartovania zmlúv, faktúr a projektov v úrade. SME píše, že "„Národná kriminálna agentúra prijala trestné oznámenie od Mariana Kotlebu. Podľa oznamovateľa by informácie mohli súvisieť s poškodzovaním finančných záujmov Európskych spoločenstiev,“ konštatoval Slivka."
Na základe uvedeného konštatujeme, že nie je pravda, ak M. Kotleba tvrdí, že obyvatelia SR, nevedia a nemajú odkiaľ vedieť, že 25. novembra podal trestné oznámenie.

Dátum zverejnenia analýzy: 01.12.2013
success
error