DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Milan Kňažko

Nestraníci

Ale treba si uvedomiť, že po prvom kole politické strany namiesto sebareflexie, namiesto konkrétneho pomenovania dôvodov a problémov, ktoré viedli už k takému nečakanému výsledku, ktorý nasledoval po prvom kole, sa začali navzájom obviňovať.

Boj o palác sa zacína a plány Kotlebu v BBSK - 02.12.2013
Pravda

Výrok hodnotíme ako pravdivý, pretože vo viacerých prípadoch reagovali predstavitelia politických strán na zvolenie Mariana Kotlebu za predsedu BBSK tak, že obviňovali iné strany z takéhoto výsledku volieb do VÚC.  


Robert Fico označil za vinníka pravicové strany, ktoré navrhli za kandidáta na predsedu BBSK Ľudovíta Kaníka. R. Fico ho vyzval aby po tomto výsledku odišiel z politického života, okrem toho ho označil ako neprijateľného kandidáta, pretože ho občania považujú za ,,sociálneho netvora". Portál sme.sk cituje tieto slová R. Fica: "Je problém pravicového politického spektra, že dovolili, že ľudia ako je Kotleba, preskočili štandardné strany." 

J. Fígeľ sa k obvineniu vyjadril, že jeho strana Ľ. Kaníka nepodporila avšak ak by SDKÚ navrhlo lepšieho kandidáta dohoda pravicových strán by bola priechodnejšia.

Sulík označil za vinníka KDH, pretože nebolo ochotné sa dohodnúť na spoločnom kandidátovi pravice.

Dátum zverejnenia analýzy: 01.12.2013
success
error