DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Frešo

SDKÚ-DS

Ja len upozorním, každý v schránke si môže nájsť jej materiály, kde sa venuje v podstatnej časti mne, každý si môže prečítať jej blogy, ktoré sa venujú mne ako kandidátovi na župana. A ja s výnimkou jednej kontaktnej relácie, kde sme si to z očí do očí povedali, tie výhrady, ktoré mám, som sa nikdy svojim protikandidátom nevenoval.

Výsledky volieb do samosprávnych krajov - 11.11.2013
Nepravda

Nie je pravdou, že sa Pavol Frešo "nikdy" nevenoval svojim protikandidátom. Minimálne raz sa Frešo venoval Flašíkovej-Beňovej vo svojom blogu. Výrok hodnotíme ako nepravdivý.

Pavol Frešo má pravdu, keď uvádza, že Flašíková-Beňová sa venuje jeho osobe v blogoch a to napr. 7. či 4. novembra 2013. Objavilo sa viacero kampaní proti Frešovi, napríklad v Malackách alebo Navoňaná zdochlina. Demagog.SK nevie kto za týmito negatívnymi kampaňami stojí. 

Pavol Frešo však nesprávne tvrdí, že sa svojim protikandidátom nevenoval a vyjadril sa k súperom len v diskusii na TA3 6. novembra 2013. Napríklad vo svojom blogu "Grécke finty europoslankyne Flašíkovej-Beňovej" zo dňa 20. augusta 2013 svoju protikandidátku spomína a to hneď v úvodných odstavcoch. 

Dátum zverejnenia analýzy: 10.11.2013
success
error