DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marian Kotleba

ĽSNS

V Banskej Bystrici bola zrušená Stredná priemyselná škola stavebná, napriek protestom. ĽSNS sa jediná politická strana aktívne postavila za zachovanie tejto školy.

Volby do VÚC - Banská Bystrica - 30.10.2013
Zavádzajúce

Výrok hodnotíme ako zavádzanie, pretože Stredná priemyselná škola stavebná v Banskej Bystrici nebola zrušená, ale zlúčením sa stala organizačnou zložkou Spojenej školy, Kremnička 10, Banská Bystrica. 

Stalo sa tak na základe Uznesenia č. 216/2011 Zastupiteľstva BBSK z 27. apríla 2011, ktoré v bode A.5. schválilo "zaradenie Spojenej školy, Kremnička 10, Banská Bystrica do siete škôl a školských zariadení SR k 1. 9. 2011 s organizačnými zložkami: Stredná priemyselná škola stavebná, Kremnička 10, Banská Bystrica Stredná odborná škola stavebná, Kremnička 10, Banská Bystrica." Uznesenia Zastupiteľstva BBSK sú dostupné tu.

Je pravdou, že odporcovia (najmä rodičia študentov, pozn.) tohto zlúčenia spísali petíciu. Bližšie informácie priniesol portál bystricoviny.sk"Počas zbierania podpisov sa uskutočnilo niekoľko stretnutí a verejných zhromaždení pedagógov, rodičov, študentov a sympatizantov školy s predstaviteľmi BBSK."

Zároveň je pravda, že ĽSNS verejne odmietla tento zámer BBSK a postavila sa za zachovanie tejto školy. Nepodarilo sa nám zistiť, že by sa v danom prípade aktívnym spôsobom angažovala aj iná politická strana.

Dátum zverejnenia analýzy: 29.10.2013
success
error