DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ľudovít Kaník

SDKÚ-DS

Dnes (29. október 2013, pozn.) sme sa dopočuli že pán minister Životného prostredia žiada od Európskej komisie, ak sa nemýlim, 400 miliónov eur na dve priehrady. Jedna z nich je Slatinka.

Volby do VÚC - Banská Bystrica - 30.10.2013
Pravda

Koncom októbra 2013 predstavilo MŽP SR protipovodňový plán do roku 2020. V správe sa píše, že ministerstvo životného prostredia chce použiť 400 miliónov eur na protipovodňové opatrenia z operačného programu Kvalita životného prostredia.

Podľa informácii na webe združenia Slatinka:  „Na realizáciu vodného diela Slatinka, podobne ako na priehradu Tichý Potok, navrhuje totiž Slovensko vyčleniť veľkú časť z financií od Európskej únie na obdobie 2014 – 2020 určených na sektor životného prostredia. Aj keď Európska komisia voči týmto projektom opakovane vyjadrila svoje námietky a naznačila neochotu podieľať sa na ich financovaní, štátni úradníci sa týchto kontroverzných stavieb, s ktorými ostro nesúhlasia miestne komunity, odmietajú vzdať,“

Informácie o tom, že MŽP SR chce použiť pri stavbe vodného diela Slatinka peniaze z eurofondov priniesol aj portál zvolen.sme.sk.

Dátum zverejnenia analýzy: 29.10.2013
success
error