DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Vladimír Maňka

SMER-SD

My ako kraj sme nepredali žiadnu nemocnicu, nemocnice v Rimavskej Sobote, Lučenec, Zvolen, Žiar nad Hronom, majetok je náš aj ostáva náš. Prenajal ho niekto iný tým zriaďovateľom, čo tam sú, tí ktorí ho prevádzkujú.

Volby do VÚC - Banská Bystrica - 30.10.2013
Pravda

Nemocnice v Rimavskej Sobote, Zvolene, Lučenci aj Žiari nad Hronom sú naďalej majetkom BBSK. Ako uvádza portál rimava.sk, "Nemocnica v Žiari nad Hronom rovnako ako nemocnice v Lučenci, Zvolene a Rimavskej Sobote patrí Banskobystrickému samosprávnemu kraju (BBSK), ktorý ich ale dlhodobo prenajal."

Nemocnice v Žiari nad Hronom a v Rimavskej Sobote v tomto roku zmenili prevádzkovateľa avšak ostali majetkom BBSK. Portál vucbb.sk"Nemocnice s poliklinikami (NsP) v Žiari nad Hronom a v Rimavskej Sobote, ktoré vlastní Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK), už nemá v správe nezisková organizácia Nemocnice a polikliniky, ale má ich v nájme a prevádzkuje v nich zdravotnú starostlivosť rovnomenná akciová spoločnosť. Vyplýva to z nájomných zmlúv, ktoré nadobudli účinnosť 1. marca. Krajské zastupiteľstvo ich schválilo ešte v októbri 2011 ..."

Dátum zverejnenia analýzy: 29.10.2013
success
error