DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

József Nagy

MOST-HÍD

Hneď ako sme sa dozvedeli túto správu (zastavenie trestného stíhania vo veci Interblue, pozn.), tak ja som vyzval ministra vnútra Kaliňáka, aby konal a aby obnovil vyšetrovanie tejto kauzy.

Nezamestnanost a ochrana prírody - 21.10.2013
Pravda

8. Októbra 2013 vyzval József Nagy ministra vnútra Roberta Kaliňáka, aby obnovil vyšetrovanie v kauze predaja emisií Interblue Group, potom čo 7. Októbra 2013 pre televíziu Markíza hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová uviedla: "Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry zastavil trestné stíhanie vo veci z dôvodu, že skutok nie je trestným činom a nie je dôvod na postúpenie veci,"  s tým, že rozhodnutie nie je právoplatné. 


TASR, 8. októbra 2013:
"Podľa poslanca polícia musí obnoviť vyšetrovanie kauzy, "lebo existuje výrok Špeciálnej prokuratúry SR, že štát už na začiatku uzavrel maximálne nevýhodnú zmluvu". Nagy trvá na tom, že pri predaji emisií za prvej Ficovej vlády sa stal "trestný čin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku" a došlo k "zneužitiu právomoci verejného činiteľa"."

Vzhľadom k tomu že pán poslanec Nagy vyzval ministra vnútra Roberta Kaliňáka deň potom ako sa zverejnilo stanovisko prokuratúry, hodnotíme tento výrok ako pravdivý.


Dátum zverejnenia analýzy: 20.10.2013
success
error