DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

V Rakúsku pokiaľ je spoločnosť napríklad dva roky v strate a zaplatí tú daňovú licenciu, tretí rok sa dostane do zisku, vzniká jej daňová povinnosť, tak všetky tie 3-ročné daňové licencie si odpočíta z daňovej povinnosti tretieho roka.

Štátny rozpocet - Kažimír vs Kollár - 14.10.2013
Neoveriteľné

Demagog.SK nezistil podrobnosti týkajúce sa licenčnej dane v Rakúsku, ktoré uvádza J. Kollár. Z dostupných zdrojov sme nezistili, či spoločnosť, ktorá je je dva roky v strate a zaplatí daňovú licenciu a tretí rok sa dostane do zisku, tak si všetky tri daňové licencie za tri roky môže alebo nemôže odpočítať z daňovej povinnosti tretieho roka. Výrok preto hodnotíme ako neoveriteľný.

Andrej Leontiev z advokátskej kancelárie TaylorWessing uvádzal pre denník SME špecifiká daňovej licencie v Rakúsku. Možnosť odpočítania trojročnej daňovej licencie z daňovej povinnosti tretieho roka za podmienok, ktoré uvádza Kollár, Leontiev neuvádza. 

Takáto možnosť, resp. tento špecifický prípad sa neuvádza ani v príručke (.pdf) pre podnikanie v Rakúsku. Ako to je v tomto špecifickom prípade neuvádzajú ani portál MojeSidlo.sk


Dátum zverejnenia analýzy: 13.10.2013
success
error