DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Paška

SMER-SD

Slovensku sa celkom darí a ten kontext európsky je, a vrátim sa aj k tej podmienke predĺženia čerpania fondov, je v tej elitnej grupe, s ktorou nie je problém. Nie je problém. Jednoducho patríme s Nemeckom, s Fínskom, Maroš pomôž mi, kto tam je štvrtý, Slovensko, krajiny, kde naozaj miera zadlženia, zachovanie ešte akého takého rastu, schopnosť požičiavať si na trhu, jednoducho parametre, inflácia...

Dialóg Európa - 12.10.2013
Neoveriteľné

Žiadne dôkazy o existencii "elitnej" skupiny, do ktorej by Slovensko patrilo spolu s Nemeckom a Fínskom sme nenašli, a preto hodnotíme výrok Pavla Pašku ako neoveriteľný. 


Poznámka: Výrok o predĺžení čeprania európskych fondonv sme už overovali -  v článku SME z 5. septembra 2013 sa uvádza, že Slovensko je na dobrej ceste získaniu výnimky od Európskej komisie na predĺženie čerpania eurofondov z programového obdobia 2007-2013. 
Slovensku sa začiatkom roka podarilo v Bruseli na rokovaní s európskymi predstaviteľmi vyrokovať, aby spolu s Rumunskom dostalo výnimku a eurofondy mohlo čerpať o rok dlhšie. Teraz túto výnimku musí ešte odsúhlasiť Európsky parlament. 

Dátum zverejnenia analýzy: 05.10.2013
success
error