DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Je pravdou, že za úradovania Z. Simona na poste ministra pôdohospodárstva bola udelená pokuta vo výške 850 tisíc korún. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

TASR, 6. apríla 2006:

"Niektoré rozhodnutia o pokutách z roku 2005, ktoré vyplynuli z potravinových kontrol inšpektorov Štátnej veterinárnej a potravinovej správy v obchodných prevádzkach, už nadobudli právoplatnosť, informoval minister pôdohospodárstva Zsolt Simon. V Bratislave sa rozhodnutia týkajú hypermarketov Tesco, Carrefour a obchodných jednotiek Billa a Kaufland. Pokutu 300 000 Sk dostal hypermarket Tesco Zlaté piesky za nezabezpečenú identifikáciu vysledovateľnosti hovädzieho mäsa a nedostatočnú hygienu. Ten istý hypermarket dostal aj pokutu 150 000 Sk za neoddelené skladovanie potravín, ktorým uplynula lehota spotreby. Za nezabezpečenú identifikáciu vysledovateľnosti hovädzieho mäsa dostal pokutu 555 000 Sk hypermarket Carrefour v Polus City Center, 650 000 Sk predajňa Billa v Podunajských Biskupiciach na Kazanskej ceste za senzorickú zmenu slaniny, sťažnosť na prebaľovanie syrov a úmyselné predlžovanie dátumu spotreby u syrov.
Hypermarket Carrefour na Panónskej ceste v Petržalke dostal pokutu 850 000 Sk za predlžovanie trvanlivosti predávaného hovädzieho mäsa a marinovanie mäsových výrobkov a Kaufland na Romanovej ulici v Petržalke 200 000 Sk za opakovaný výskyt trusu hlodavcov a nesplnenie opatrenia vydaného regionálnou veterinárnou správou. 

Dátum zverejnenia analýzy: 06.10.2013
success
error