DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Zsolt Simon

Keď som 4. apríla pánovi ministrovi odovzdával úrad títo ľudia (obvinení z rodinkárstva, pozn.) neboli v zamestnaneckom pomere s ministerstvom ani s podriadenými organizáciami.

Ministerské rodinkárstvo, potraviny a problémy polnohospodárov - 07.10.2013
Pravda


Vychádzajúc z článkov denníka SME a zároveň aj faktu, že sám Jahnátek nikdy nenaznačil, že by niektoré zo spomínaných osôb pracovali na MPRV SR už pred jeho nástupom, výrok hodnotíme ako pravdivý.

Podľa článkov denníka SME (tutu alebo tu), ktorý na kauze pracoval a informoval o nej, osoby z Komjatíc resp. blízki ministra Jahnátka prišli na ministerstvo v čase keď bol ministrom pôdohospodárstva Jahnátek. V rozhovore pre denník SME skutočnosť, že tieto osoby prišli až po nástupe Jahnátka sám minister pôdohospodárstva nevylúčil. 

Fakt, že osoby z Komjatíc resp. blízki ministra Jahnátka prišli na ministerstvo v čase keď bol ministrom pôdohospodárstva Jahnátek, minister nevylúčil ani v samotnej relácii (prepis newton media):

"Sú to ľudia, ktorých poznám. Som predsa 35 rokov v praxi, tak poznám množstvo schopných ľudí a jednoducho aj keď som bol v privátnej sfére hľadal som si vždy schopných ľudí okolo seba. ...Ale o tom, že to boli ľudia, ktorý pochádzajú z Komjatíc, to nebolo to prioritné. Tých ľudí som si predsa, tých ľudí som pozval, lebo tí ľudia robili so mnou na ministerstve hospodárstva a bol som o nich presvedčení, že sú to kvalitný ľudia, schopný ľudia a oni aj potvrdzujú, že sú odborníci na svojom mieste."

Dátum zverejnenia analýzy: 06.10.2013
success
error