Nestraníci
Časť pozemkov na starom Solivare patrí mestu a ja som rokoval nedávno priamo so zástupcom firmy a oni privítali práve tento projekt vrátiť soľ do tohto objektu. A rovnako sme sa bavili o využití starých budov tohto solivaru na kultúrne účely, vytvoriť nejakú výstavnú zónu, športovú zónu a podobne.
Napriek tomu, že Hagyari informoval o svojom stretnutí s vlastníkmi areálu starého areálu prešovského Solivaru, z tohto rokovania nie sú dostupné žiadne oficiálne mediálne výstupy, preto výrok hodnotíme ako neoveriteľný.
Počas obdobia 2006 až 2014, kedy zastával post primátora Prešova, Hagyari viackrát avizoval svoj záujem o obnovu starého areálu Solivaru.
V roku 2009 sa začalo aktívne hovoriť o projekte soľných kúpeľov a soľných baní, no všetky vtedajšie plány ostali v štádiu vízií. Na mieste chcel Hagyari zriadiť aj oddychovú zónu, park s lavičkami a detské ihrisko.
Jednou z najväčších prekážok sa stalo vlastníctvo pozemkov, na ktorom areál stojí. Časť pozemkov v tom čase patrila mestu, časť štátnym lesom a časť štátu. Hagyarimu sa podarilo dohodnúť na výmene pozemkov so štátnymi lesmi.
Areál však naďalej patril mestu aj Slovenskému technickému múzeu v Košiciach.
V roku 2014 Hagyari inicioval predanie múzea aj Solivarov mestu Prešov. Rezort kultúry totiž získal financie na rekonštrukciu z Regionálneho operačného programu už v roku 2010, no s obnovou skladu sa začalo až o štyri roky neskôr. Kompletne rekonštruovaný sklad soli bol otvorený v marci 2016 a realizácia sa enormne predražila.
Hagyari sa k projektu starého Solivaru vrátil aj vo svojej predvolebnej kampani v roku 2018. Podľa jeho tvrdení sa stretol s majiteľmi areálu a spolu dospeli ku dohode o obnove ťažby soli, prípadne realizácie projektu v podobe soľných kúpeľov či soľného mestečka.