Post primátora prebral Pavel Hagyari v roku 2006 po Milanovi Benčovi. Mesto pod Benčovým vedením mesto v roku 2005 žiadalo v prepočte 7,6 milióna eur z eurofondov na priemyselný park IPZ Prešov - Záborské, pričom v ňom nemalo podiel a nevlastnilo ani pozemky pod parkom. Keď sa pri kontrole prišlo na tieto chyby, platby z EÚ boli pozastavené a výstavba sa zastavila. Pod vedením Pavla Hagyariho mesto schválilo v roku 2008 kúpu firmy, ktorá IPZ Záborské vlastnila. Výrok hodnotíme ako pravdivý.
Mesto Prešov sa stalo stopercentným akcionárom správcovskej spoločnosti a
zároveň malo úplnú kontrolu nad projektom priemyselný park Záborské. Odkúpením priemyselného parku sa ale problémy nevyriešili. Keďže peniaze z eurofondov stále blokovala agentúra pre rozvoj investícií a park neprinášal výnosy, mesto v roku 2010 uvažovalo o jeho predaji.
V roku 2013 mala akciová spoločnosť IPZ Prešov na účte 3-tisíc eur, záväzky za 216-tisíc a pohľadávky vo výške 6-tisíc eur. "V priemyselnom parku je zatiaľ len spoločnosť Honeywell, ktorá sama nedokáže zabezpečiť mestskej firme taký príjem, aby bola v zisku. To zapríčiňuje aj dlhodobé neplnenie záväzkov voči veriteľovi, teda mestu Prešov,“ uviedol vtedajší riaditeľ sekcie vnútornej správy a verejných činností Maroš Handzo. Kvôli neziskovosti bol podaný návrh na zrušenie spoločnosti
s likvidáciou. Mestská rada odporučila
zastupiteľstvu návrh schváliť. "Zároveň poverila primátora Pavla Hagyariho,
aby zvolal valné zhromaždenie v spoločnosti IPZ Prešov a na ňom ako
jediný akcionár rozhodol o jej zrušení likvidáciou." Akciová spoločnosť je v súčasnosti zrušená.
Bývalý primátor Benč bol v kauze prešovského priemyselného parku odsúdený na 5 rokov odňatia slobody za subvenčný podvod. Vinným bol Benč uznaný trikrát - vo februári 2013, v novembri 2014 a v marci 2016. Najvyšší súd SR v decembri 2017 Benča nakoniec spod obžaloby oslobodil.