Miroslav Benko má na mysli zmenu vzorca, ktorý sa používa pri počítaní úverovej zaťaženosti mesto. V roku 2014 vtedajšie kandidátka v komunálnych voľbách a členka mestskej rady Andrea Turčanová tvrdila, že mesto Prešov presiahlo zákonom stanovenú maximálnu úverovú zaťaženosť 60 % a je na pokraji nútenej správy. Radnica vtedy argumentovala tým, že sa menila metodika vykazovania dlhu. To potvrdzuje i správa Rady pre rozpočtovú zodpovednosť pre rok 2014 (.pdf, s. 41). Výrok hodnotíme ako pravdivý.
Správa o hodnotení plnenia pravidiel rozpočtovej zodpovednosti a pravidiel rozpočtovej transparentnosti za rok 2014 uvádza: "V roku 2014 prišlo k rozšíreniu definície celkovej sumy dlhu. Ide o súhrn záväzkov vyplývajúcich zo splácania istín návratných zdrojov financovania, záväzkov z investičných dodávateľských úverov a ručiteľských záväzkov obce alebo vyššieho územného celku, očistený o záväzky z návratných zdrojov financovania prijatých na zabezpečenie predfinancovania spoločných programov SR a EÚ, v prípade obcí aj o úvery zo Štátneho fondu rozvoja bývania a z Audiovizuálneho fondu" (.pdf, s. 41).
Radnica v prípade Turčanovej argumentovala tým, že použila nesprávny vzorec. "Od 1. 1. 2014 má tento vzorec podobu: suma bankových úverov (nezapočítava
sa ŠFRB) plus záväzky z investičných dodávateľských úverov (PPP), to sa
vydelí skutočnými bežnými príjmami predchádzajúceho roka," povedala vtedajšia hovorkyňa Veronika Kmetóny Gazdová. Výrok hodnotíme ako pravdivý.