DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Konrád Rigó

...za manažment TTSK tie dve nemocnice sa dostali do veľkých dlhov a predali ich so 7 miliónovým dlhom.

Volby 2017 TTSK v RTVS - 18.10.2017
Nepravda

Výrok kandidáta na predsedníctvo Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) vyčísluje zadĺženosť nemocnice v Galante a v Dunajskej Strede v čase ich predaja (rok 2015) pre Svet zdravia a.s. na 7 miliónov eur. V skutočnosti bola hodnota záväzkov po splatnosti iba v nemocnici v Dunajskej Strede 7,3 milióna eur a v galantskej nemocnici 1,9 milióna.
Výrok Konráda Rigóa hodnotíme ako nepravdivý, keďže výška zadĺženia oboch nemocníc v roku 2015 bola asi 9,2 milióna eur.

Konrád Rigó je kandidát na post predsedu TTSK. Momentálne pôsobí ako štátny tajomník Ministerstva kultúry. Je členom politickej strany Most-Híd.

Vo výroku spomína predaj dvoch nemocníc v správe TTSK v roku 2015. Nemocnice v Galante a v Dunajskej Strede boli predané spoločnosti Svet zdravia (skupina Penta Investments), ktorá prevádzkuje sieť regionálnych nemocníc na celom Slovensku.
Podľa vyjadrení kupujúceho na svojich webových stránkach, nemocnice boli kúpené spolu so záväzkami po splatnosti v hodnote 9,2 milióna eur (1,9 milióna eur Galanta a 7,3 milióna eur Dunajská Streda). Údaj o výške zadĺženia teda Konrád Rigo neuviedol pradivo.

Dátum zverejnenia analýzy: 17.10.2017
success
error