DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Viskupič

OĽaNO

...pred rokom (...) sa nám podarilo zastaviť likvidáciu letiska, ktorá bola rozbehnutá.

Volby 2017 TTSK v RTVS - 18.10.2017
Neoveriteľné

Jozef Viskupič hovorí o piešťanskom letisku, ktorému hrozila likvidácia alebo zánik minulý rok po tom, ako sa zistilo o jeho katastrofálnom hospodárení a obrovskom dlhu. Viskupič spolu so svojimi kolegami z OĽaNO na kauzu upozorňoval, ale nie je možné zistiť, akú úlohu hrala ich aktivita v konečnom rozhodnutí o osude letiska. Výrok je neoveriteľný. Najväčší akcionár letiska je TTSK a jeho predseda Tibor Mikuš bol dlho za to, aby letisko skončilo v likvidácii. Napokon sa letisko podarilo zachrániť po príspevku štátu v hodnote 160 000 €.

Viskupič a opozičné hnutie OĽaNO-NOVA upozorňovali na podozrivé spravovanie letiska krajom a jeho napojenie na podnikateľa Vladimíra Poóra, či finančnú skupinu Slavia Capital a domnievali sa, že je za tým snaha pomocou likvidácie sprivatizovať letisko.

Valné zhromaždenie akcionárov ohľadne letiska však o likvidácii nakoniec nerokovalo a ohlásilo možný príchod zahraničného investora. Viskupič napokon pre TASR uviedol, že "úloha poslancov ako mediátorov pri záchrane letiska bola do bodky splnená"


Dátum zverejnenia analýzy: 17.10.2017
success
error