DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Rudolf Kusý

Počas môjho pôsobenia Bratislava - Nové Mesto vybudovalo 2 škôlky, zrekonštruovalo 15 škôl a škôlok, 17 ihrísk, 2 nové parky, nová knižnica..

Ftácnik, Droba, Frešo a Kusý v diskusii SME - 28.09.2017
Pravda

Rudolf Kusý je starostom Bratislavskej mestskej časti Nové Mesto od 23. decembra 2010 do súčasnosti. Počas jeho pôsobenia bolo v Bratislave - Nové Mesto naozaj vybudovaných alebo zrekonštruovaných 15 škôl a škôlok, vybudované dve nové škôlky. dva nové parky a nová knižnica. Nenašli sme však informácie, ktoré by potvrdzovali, že bolo vybudovaných 17 nových ihrísk. No výrok hodnotíme ako pravdivý.

Počas pôsobenia Rudolfa Kusého ako starostu v Bratislavskej časti Nové Mesto medzi rokmi 2010 až 2017 boli naozaj vybudované dva nové parky a to konkrétne park Gaštanica a ešte nedokončený park Jama. Nová knižnica bola taktiež vybudovaná počas funkčného obdobia Rudolfa Kusého na Nobelovej ulici.
 
Zrekonštruovaných bolo 15 základných škôl spojených s materskou školou a taktiež materských škôl, ktoré sú spojené zo základnými školami, kde bola rekonštrukcia zameraná konkrétne na materskú školu. 

Materská škola Pionierska 12/A bola novo otvorená na jeseň 2012 a rovnako pribudla aj ďalšia nová škôlka Kalinčiakova 12 (pdf.).

Ohľadom tvrdenia o zrekonštruovaní 17 ihrísk sa nám nepodarilo získať presné údaje o týchto rekonštrukciách. Sám Rudolf Kusý na svojej oficiálnej stránke ako pozitívny výsledok svojho pôsobenia vo funkcii starostu uvádza len novovybudovaných päť ihrísk. 

Dátum zverejnenia analýzy: 26.09.2017
success
error