DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Martin Poliačik

toho času nepolitik

Pán minister Plavčan povedal, že 100 dní nepotrebuje.

Lucia Žitnanská, Miroslav Cíž a Martin Poliacik - 02.05.2016
Pravda

Poslanec Martin Poliačik v tomto prípade cituje ministra školstva Petra Plavčana v rozhovore pre aktuality.sk, preto výrok hodnotíme ako pravdivý. Konkrétne minister Plavčan v rozhovore uviedol: 
"Zachytil som v médiách, že mi nemajú dať ani 100 dní, aby som ukázal, či som vhodný na tento post. Ale ja nepotrebujem tých sto dní. Viem, ako rezort funguje zvonku aj zvnútra, viem, čo sa v ňom deje. Za 30 rokov práce v školstve mám prehľad o tom, kto kde a ako pracuje, aké má názory a čo presadzuje."

V rozhovore reagoval na otázku, ako bude postupovať v reakcii na obvinenia zo strany poslanca Miroslava Beblavého, ktorý na svojom blogu a na tlačových konferenciách zverejnil obvinenie Plavčana z nezákonného zneužívania Študentského pôžičkového fondu.

O sto dní pokoja na prípravné kroky pre vládu požiadal ešte v marci podľa TASR premiér Robert Fico. Iniciatíva Slovenských Učiteľov sleduje konanie vlády na stránke www.den100.isu.sk. Na úvodnej stránke iniciatíva vláde odkazuje:

,,Naše požiadavky neboli splnené. Sme v štrajkovej pohotovosti a sme silnejší ako kedykoľvek predtým. Vláda nás žiada o 100 dní na to, aby mohli začať pracovať. Náš odkaz vláde je jednoznačný: Nemáte 100 dní!"

Dátum zverejnenia analýzy: 01.05.2016
success
error