DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Milan Laurinc

(...) keďže máme tu nového manažéra, krízového manažéra, ktorý sám povedal, že sa zameria aj na zlepšenie podmienok zdravotníckych pracovníkov (...)

Poliacik vs Vašecka vs. Gál vs. Hrnko + zástupcovia záujmových organizácií - 04.04.2016
Pravda


31. marca 2016 sa na pôde ministerstva zdravotníctva uskutočnilo prvé stretnutie novozvoleného ministra zdravotníctva Tomáša Druckera s predstaviteľmi Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. Počas týchto  rozhovorov minister potvrdil svoju spoluúčasť venovať sa, okrem iného i zlepšeniu platových podmienok slovenských zdravotných pracovníkov. Na základe týchto skutočností preto demagóg hodnotí Laurincov výrok ako pravdivý.
Novým ministrom zdravotníctva, ktorý nahradil svojho predchodcu Viliama Čisláka v nasledujúcom volebnom období sa stal nominant strany SMER-SD, Tomáš Drucker. Hneď v prvý deň svojho nástupu do úradu dal Drucker zrušiť nevýhodnú zmluvu za takmer 18 miliónov eur, ktorej predmetom bola dodávka informačného systému na vydávanie a správu čipových kartičiek poistenca.31. marca 2016 sa minister Drucker stretol s predstaviteľmi Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, pričom predmetom tohto pracovného stretnutia bola i téma mzdového ohodnotenia. Nový šéf rezortu následne prisľubil že sa zlepšeniu platových podmienok zdravotných sestier bude venovať v spolupráci s ministrom zdravotníctva.

Dátum zverejnenia analýzy: 03.04.2016
success
error