DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Martin Poliačik

toho času nepolitik

Vláda, ktorá na zúfalé sestričky dá trestné oznámenie(...)

Poliacik vs Vašecka vs. Gál vs. Hrnko + zástupcovia záujmových organizácií - 04.04.2016
Pravda

Na základe dostupných informácií bolo Ministerstvom zdravotníctva
2. februára 2016 podané  trestné oznámenie pre tvrdenia o ohrození zdravotnej starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku, formulované sesterskou komorou a odbormi. Trestné oznámenie bolo podané voči všetkým tým, ktorí takéto poplašné tvrdenie šírili v rámci piatich dňoch od jeho vyslovenia.
Poliačikov výrok na základe týchto skutočností hodnotíme ako pravdivý.

Poliačik svojím výrokom referuje o štrajku zdravotných sestier počínajúc novembrom minulého roka, ktoré vyústilo do hromadného podávania výpovedí. Celkovo sa začiatkom  februára jednalo až o 600 výpovedí sestier z viacerých slovenských nemocníc.
Na margo početných personálnych strát vyhlásila šéfka sesterských odborov ohrozenie zdravotnej starostlivosti pre vyše milión pacientov. 
Ministerstvo zdravotníctva však pravdivosť takéhoto výroku dementovalo a proklamovalo dostatočnú zdravotnú staroslivosť vo všetkých zdravotníckych zariadeniach na Slovensku. 
Na základe poplachu z šírenie poplašných správ podal minister zdravotníctva, Viliam Čislák trestné oznámenie voči všetkým, ktorí túto správu v posledných piatich dňoch šírili.

Dátum zverejnenia analýzy: 03.04.2016
success
error