DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Frešo

SDKÚ-DS

...vaši bývalí ministri Miškov a Krajcer hovoria, že klamete (Sulík, pozn.). Hovorili, že ste si to mesiac predtým, pád vlády Ivety Radičovej pripravili.

Predvolebná debata TA3 - Berényi (SMK), Frešo (SDKÚ-DS), Kollár (Sme rodina), Matovic (OLaNO), Sulík (SaS) - 28.02.2016
Pravda

Krajcer a Miškov skutočne na tlačovej besede vyhlásili, že pád vlády Ivety Radičovej bol spomínaný už mesiac predtým, ako k nemu skutočne došlo. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Na tlačovej besede SKOK!-u, na ktorej boli prítomní Juraj Miškov a Daniel Krajcer, vyhlásil líder strany, že za pád Radičovej vlády môžu všetci jej členovia, takže aj oni. 

"Nedokázali sme zastaviť Sulíka, to je naša zodpovednosť. Každý, kto chce ďalej pôsobiť v politike, by sa mal k tomu postaviť chlapsky a ospravedlniť sa. Čo je chlapské na tom hádzať vinu na Radičovú? Vyzývame Richarda Sulíka, aby prestal s týmito útokmi, aby si priznal svoj diel zodpovednosti a aby sa ospravedlnil," apeloval Miškov.

Taktiež povedal, že pád vlády Ivety Radičovej bol známy už mesiac predtým po neúspešných koaličných rokovaniach.

SITA píše nasledovné:
Richard Sulík hádže takmer celú vinu za pád vlády na Ivetu Radičovú, čo nie je pravda. Vieme to, lebo sme boli pri tom,“ povedal poslanec Daniel Krajcer, podľa ktorého predchádzajúca vláda nepadla 11. októbra v parlamente, ale už mesiac predtým na neúspešných koaličných rokovaniach.
Krajcer je presvedčený, že vládu nepoložila Radičová, ale „politikárčenie, škriepky a veľké zaslepené egá“, čo podľa neho dominuje slovenskej politickej scéne dodnes. Líder SKOKu Juraj Miškov tvrdí, že pád Radičovej vlády spôsobili všetci vtedajší politickí lídri, pričom každý z nich by si mal priznať mieru zodpovednosti.
„Naša zodpovednosť spočíva v tom, že sme nezastavili Richarda Sulíka,“ konštatoval a Sulíka vyzval, aby prestal hádzať vinu na iných, postavil sa pred ľudí a ospravedlnil sa."

Dátum zverejnenia analýzy: 28.02.2016
success
error