DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Martin Poliačik

Nestraníci

S IUVENTOU sa deje čo? Tam ste dali sľub.

Štrajk ucitelov - Draxler, Poliacik, Kocan a Ondek - 25.01.2016
Pravda

Podobný výrok, ktorý sa týkal budúceho využitia a podozrení z predaja areálu IUVENTY na Búdkovej ceste v Bratislave, sme už hodnotili v relácii O 5 minút 12 25. októbra 2015. Poslanec SaS Martin Poliačik myslí sľub, ktorý dal minister školstva, vedy, výskumu a športu Juraj Draxler v máji 2015, podľa ktorého Ministerstvo školstva nájde pre areál IUVENTY na Búdkovej opäť využitie pre deti a mládež. Výrok hodnotíme ako pravdivý, keďže podľa dostupných informácií Ministerstvo doteraz nenašlo prevádzkovateľa, ktorý by areál IUVENTY opäť sprístupnil verejnosti. 


Nevyriešenie budúcnosti areálu IUVENTY na Búdkovej ceste bolo jedným z dôvodov odvolávania ministra Juraja Draxlera v októbri 2015. Podozrenia SaS sa týkali možného predaja celého areálu IUVENTY Jurajovi Šaštinskému, bývalému developerovi, ktorý kúpil vo februári 2015 pozemky od reštituentov vedľa areálu IUVENTY. Poslanec SaS Martin Poliačik kritizoval najmä proces, ktorý má nájsť projekt, ktorý využije areál IUVENTY opäť pre deti a mládež.

"Ministerstvo musí zverejniť detailné informácie o priestoroch, o tom, ako môžu byť využívané, aké sú náklady za ich využívanie. Akým spôsobom sa dá logisticky tento priestor využívať. Dávam do pozornosti, že stále nie je vysporiadaná príjazdová cesta k budove," podotkol Poliačik. Podľa jeho slov je taktiež dôležité poznať, dokedy sa tieto projekty budú zbierať, aký je termín ich vyhodnotenia a určenia projektu, s ktorým sa bude ďalej pracovať.

"Je dôležité, aby verejnosť kontrolovala, či sa spĺňa istý časový rámec, ktorý minister pomenuje. Zároveň, či projekty budú odovzdané, vyhodnotené a bude vyhlásené, ako sa pokračuje v práci na Iuvente, načas" (TASR).

Dátum zverejnenia analýzy: 24.01.2016
success
error