DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Viliam Čislák

Nestraníci

... dokonca pri schvaľovaní rozpočtu v Národnej rade odznelo uznesenie, ktoré presne zaväzuje týchto 55 miliónov eur z rozpočtu ministerstva zdravotníctva v budúcom roku zaviazať presne pre zamestnávateľov, aby boli určené na mzdy (pre zamestnancov zdravotníckych zariadení pod ministerstvom aj pod VÚC, pozn.).

Cislák vs. Novotný o rozpocte ministerstva zdravotníctva - 30.11.2015
Pravda

Národná rada SR naozaj prijala v druhom čítaní pozmeňujúci návrh, ktorým sa MZ SR zaväzuje sumou 55 miliónov garantovanou pre mzdy zamestnancov zdravotníckych zariadení. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

V druhom čítaní pri schvaľovaní štátneho rozpočtu na rok 2016 priniesli poslanci za vládny SMER-SD, Richard Raši a Daniel Duchoň pozmeňujúci návrh, (tlač 1700), ktorého úlohou je v rámci výdavkov kapitoly ministerstva zdravotníctva SR na rok 2016 zabezpečiť garanciu úpravy platov ostatných zdravotných pracovníkov, vrátane zdravotných sestier na úrovni 55 miliónov eur.

Denník N v analýze rizík schváleného rozpočtu na rok 2016 z 20. novembra 2015 píše: "Do rozpočtu pribudla aj garancia, že ministerstvo zdravotníctva vyčlení na platy ostatných zdravotných pracovníkov vrátane sestier 55 miliónov eur."

Denník Pravda v článku z 20. novembra 2015 (zdroj SITA) informuje: "Na návrh Duchoňa sa tiež do uznesenia k rozpočtu dostala aj garancia, že v rámci kapitoly rezortu zdravotníctva bude zabezpečených 55 mil. eur ročne na úpravy platov ostatných zdravotných pracovníkov vrátane zdravotných sestier."


Dátum zverejnenia analýzy: 29.11.2015
success
error